Shiatsu Therapy

Firmamız sizlere en modern terapi yöntemlerini sunmayı başarıyor. Shiatsu, vücudun kaslarını ve meridyenlerini manipüle etmek için basınç kullanan alternatif bir terapi yöntemidir. Shiatsu kelimesi, vücudun belirli bölgelerindeki kas gerginliğini ve ağrıyı gidermek için parmaklarla basınç uygulama kavramına dayandığı için Japonca ‘da “parmak” anlamına gelir. Dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan popüler bir tamamlayıcı terapidir. Özellikle kronik ağrı ve spor yaralanmalarında faydalıdır. Hizmetlerimiz tamamlayıcı bir terapi olarak, artrit, sırt ağrısı, baş ağrısı ve diğerleri gibi kronik rahatsızlıklar için diğer tedavi biçimlerinin yanında kullanılabilir.

Shiatsu Therapy Nedir?

Shiatsu’da, bir uygulayıcı, hastanın vücudundaki belirli noktalara elini kullanarak baskı uygular. Bu, vücudun meridyenlerinden tüm organlar ve kaslardan geçen enerji yollarından doğrudan bir tepkiye neden olur ve böylece doğal iyileşme sürecini uyarır. Meridyenlerin vücudumuzun farklı bölgelerine güç sağlayan elektrik kabloları gibi olduğuna inanırlar. Bir meridyende bir dengesizlik veya tıkanıklık olduğunda, bir organda veya vücudun bir bölümünde ağrı veya hastalığa neden olabilir. Sizlere bu alanda en etkili ve kaliteli hizmetleri birinci sınıf olanaklar dahilinde sunuyoruz.

Shiatsu terapistlerimiz vücutta meridyenler adı verilen belirli noktalara baskı uygulayarak bu enerji yollarının blokajını kaldırmaya çalışırlar, böylece tekrar normal şekilde işlev görebilirler. Bu genellikle sırt ağrısı ve baş ağrısı gibi çeşitli rahatsızlıklardan tamamen kurtulmaya yol açar.

Shiatsu Therapy Nasıl Uygulanır?

Shiatsu uygulamak için terapistlerimiz öncelikle hastaları için teşhis veya tedavi planına göre hangi meridyeni hedefleyeceklerini belirlemelidir. Ayrıca maksimum etki için nereye baskı uygulayacaklarını bilmeleri için hastalarının duruşlarını ve hareketlerini de gözlemlemelidirler. Sırt ağrısı olan hastalar için tanılarına veya tedavi planlarına bağlı olarak, hastalarının sırtındaki farklı noktalara (genellikle iki omur arasına veya bir spinal sinir bölgesinin üstüne) basınç uygulamadan önce, ellerini rahat bir sıcaklık hissedene kadar suyla ısıtmakla başlarlar.

Sırt ağrısı olan hastalar için teşhis veya tedavi planına göre hangi meridyeni hedefleyeceklerini belirledikten sonra, terapistlerimiz kullandıkları sisteme bağlı olarak işaret parmaklarını veya başparmaklarını kullanarak bu yol boyunca bir noktaya basınç uygulamadan önce hastanın omurgasını doğru bir şekilde hizalamalıdır.

Shiatsu Therapy Hangi Noktalara Uygulanır?

Gergin kasların, var olan bir soruna neden olabilecek herhangi bir yerleşik gerilimi serbest bırakmak için ekstra dikkat gerektirmesi nedeniyle, rahatsızlıkların etkili bir shiatsu tedavisi için uygun gevşeme bir zorunluluktur. Gergin olan hastalar, shiatsu tedavisi sırasında hareketsiz kalmayı daha zor bulacaktır, çünkü bu terapi şekli, masaj gibi ek ağrıya neden olmadan gergin kasları çok etkili bir şekilde serbest bırakır.

Bu nedenle hastalar, eklem sertliğinin azalması ve İltihaplı Artrit Hastalığının (EAD) neden olduğu bireysel eklemlerdeki gerilimin neden olduğu iltihaplanma nedeniyle artrit gibi kronik durumlar için shiatsu tedavisi gördükten sonra sıklıkla önemli bir rahatlama yaşayacaklardır. Uygun shiatsu tedavisi uygulandıktan ve bireysel kaslarda biriken gerilimi serbest bıraktıktan sonra geri yüklenen artan hareketlilik ile hastalar, herhangi bir rahatsızlık duymadan özgürce hareket etme konusunda her zamankinden daha fazla rahatlık bulurlar.

Shiatsu Therapy Ne İşe Yarar?

Shiatsu, geleneksel bir Doğu sağlık hizmeti türüdür. Vücudun kendi fonksiyonlarını düzenleme yeteneğine sahip dinamik bir sistem olduğu anlayışına dayanmaktadır. Bu nedenle, sağlığı korumak, vücudun korunma ve iyileşmeye yönelik doğuştan gelen eğilimine yakından dikkat etmeyi gerektirir. Ek olarak, tamamlayıcı ve alternatif tıp (CAM) uygulayıcıları shiatsu’yu kas-iskelet sistemi, nörolojik, gastrointestinal, kardiyovasküler ve endokrin bozuklukların tedavisi için geleneksel tıbbi yöntemleri tamamlayıcı bir tedavi olarak kullanırlar.

 

Yorum Yapın